ÕPITOAD

Õpitoas osalemine on hea võimalus muuta oma lossikülastus veel toredamaks!

ÕPITOAD LOSSI BUTIIGIS
pakuvad toreda võimaluse seltskonnaga midagi põnevat teha, midagi uut teada saada ning ühtlasi üheskoos lõbusalt aega veeta.

Info ja registreerimine: lossibutiik@gmail.com, tel 5150319.

  • MÕISA MAIUSED- pulgakoogid!
  • MÕISAPREILI  IHUHOOLDUS- seebi tegemine, salvi valmistamine, lõhnakotike!
  • MÕISAPROUA NÄPUTÖÖD – nõelapadi tassis, organzalilled, armas kotike.

MÕISA MAIUSED

Suu magusaks!
Populaarsust koguvate pulgakookide ehk cake pops`ide õpituba. Tegemist on praktilise õpitoaga, mille käigus saab igaüks valmistada ning kaunistada oma pulgakooke. Kaunistusvõimaluste piiriks on fantaasia :)! Saad maitsvaid kooke maitsta ja ilusasse pakendisse kaasa pakkida!
Õpitoa kestvus on orienteeruvalt 1-1,5 tundi.
Hind: 10€ in (8-12 in).
Juhendaja: Merle, Paavli Koogitarest

MÕISAPROUA IHUHOOLDUSE ÕPITOAD

SEEBITEGU

Seebitegu on lihtne, hästi lõhnav ja lõbus! Aroomid ja seebivaht, see on justkui käsitöö spa!

Seebi õpitoas tutvume seebi tegemise tehnoloogiaga ja vaatame, kuidas saab seep omale värvi, lõhna, tekstuuri ja kuju. Iga osaleja saab ise teha omale seebi ja lisada sinna meelepäraseid koostisaineid. Valmistame seepidele ka kauni kinkepaki. Meeliülendavalt lõhnav seep vahutab hästi ja peab kaua vastu.
Õpitoa kestvus on orienteeruvalt 1-1,5 tundi.pall
Hind 7€ in (8-12 in).

Juhendaja: Heli, Hiiuihuhoolduse seebikojast.

HUULEPALSAMI TEGEMINE

Siidisesse huulepalsamisse paneme ainult neid koostisosi, mis kõlbavad ka süüa. Iga osaleja saab kaasa omatehtud meeldiva aroomiga toote.

Õpitoa kestvus on orienteeruvalt 45min-1 tund.homemade lip balm display
Hind 7€ in (8-12 in).

Juhendaja: Heli, Hiiuihuhoolduse seebikojast.

LÕHNAKOTIKESE VALMISTAMINE

Lõhnakotikesed on pisikesed, aga kasulikud abimehed toas meeldiva aroomi loomiseks või kehvemate lõhnade eemaldamiseks. Neid saab riputada autosse lõhnakuuse asemele, vanadesse (ja ka uutesse) kappidesse, et hoida riiete lõhn värske ja koid mõnusatest talvekampsunitest eemal. Lõhnakotikesed sobivad ka lihtsalt tuppa meeleolu loomiseks.

Tutvume imelise lõhnamaailmaga mida on võimalik oma kotikesse lisada.teepakk

Õpitoa kestvus on orienteeruvalt 45min-1 tund.

Hind 5€ in (8-12 in).

Juhendaja: Heli, Hiiuihuhoolduse seebikojast.

Info ja registreerimine: kasitoomaja@gmail.com, tel 5150319

MÕISAPROUA NÄPUHARJUTUSED

MTÜ Jääk ja Praak õpitoad sobivad  igas vanuses osalejatele, keda huvitab enda väljendamine ja loomingulisuse arendamine läbi käelise tegevuse. Töötubades saab katsetada ning proovida erinevaid käsitöötehnikaid, tunda avastamisrõõmu ning lusti tehtavast tegevusest. Leiame, et igaühes on peidus piisav hulk loomingulisust, mis õiges keskkonnas avaldub.

MTÜ Jääk ja Praak õpitoad juhinduvad keskkonnateadlikust ja -säästlikust mõtteviisist. Õpitubade käigus jagame meeleldi oma kogemusi erinevate materjalide taaskasutamisest.

Mõisaproua näpuharjutused koondavad  endas kolme töötuba, mis on saanud inspiratsiooni Suuremõisa lossist ja pargist.

Õpitoa kestvus on orienteeruvalt 1 tund.
Hind 5€ in (10 in).

Organza lilled

Kevad ja suvi on lillede ja õite aeg, mida saab nautida igal pool ümber lossi. Selleks, et natuke Hiiumaist suvehõngu endaga kogu aeg kaasas kanda on üheks võimaluseks valmistada õrn ja õhuline organza materjalist lillepross. See on mõnus meisterdamine, mille tegemine on väga nauditav protsess. Isegi nii, et peale töötoa lõppemist võib jääda kergesse sõltuvusse. Aga valmiva prossiga ei pea ehtima ainult ennast. Organza lille võib kinnitada näiteks ka kardina külge või muuta sellega efektiivsemaks riidest poekott.

Romantiline nõelapadi tassis

“Inimeses peab kõik kaunis olema,” ütleb Muhu meremees tuntud filmis. “Sealhulgas ka töövahendid, millega tehakse igapäeva rutiinseid asju, ” lisame juurde meie. Mõelge kui romantiline ja mõisaproualik võib olla vana sokikanna nõelumine, kui nõelad seisavad pitsilises-pärlilises-nööbilises-lehvilises tassikeses. Natuke fantaseerimist ja elu ongi nagu filmis! Nõelapatjade tegemisel puhume uue elu sisse vanadele materjalidele.

Salvrätitehnikas kaunistatud kott

Salvrätitehnika on meetod, mille abil saab väga lihtsa vaevaga igaüks jõuda kaunile tulemusele. Piisab ainult ühest kaunist salvrätikust ja natukesest fantaasiast.

Pealegi on alati vaja ühte väikest riidest kotti, mille sisse panna näiteks nutitelefon ja pangakaart, kus hoiustada kosmeetikat või ravimtaimi.

Advertisements